Domov > Novinky > Obsah

Čo je Silk?

Nov 27, 2019

Čo je to hodváb?

Hodváb je symbolom starej čínskej kultúry, ktorá nezmazateľne prispela k rozvoju ľudskej civilizácie na svete. Čínske hodváb je známe svojou vynikajúcou kvalitou, vynikajúcou farbou a bohatou kultúrnou konotáciou. Pred tisíckami rokov bolo privezené hodvábne cesty do Európy. Priniesla nielen kúsok farebných kostýmov a ozdôb, ale aj starú a nádhernú civilizáciu na východe. Od tej doby sa hodváb stal takmer komunikátorom a symbolom východnej civilizácie. Dnes vstúpime do hodvábneho sveta

Definícia hodvábu

V dávnych dobách bolo hodvábom dominované morušové hodváb, ktorý obsahoval aj malé množstvo textilu tkaného z hodvábu tussah a kasavského hodvábu. V dôsledku rozšírenia textilných surovín sa textílie, ktoré sú tkané umelými alebo prírodnými vláknami, môžu nazývať generalizované hodváb. Hodváb tkaný čistým morušovým hodvábom sa nazýva najmä hodváb .

Zdroj hodvábnej cesty

hodváb je špeciálny výrobok z Číny. Starovekí Číňania vymysleli a sériovo vyrábali hodvábne výrobky a otvorili prvú rozsiahlu obchodnú výmenu medzi Východom a Západom v histórii sveta. Od západnej dynastie Han sa čínske hodváb prepravuje do zahraničia vo veľkom počte, ktorý sa stal svetoznámym výrobkom. V tom čase Európania nazývali cestu z Číny na západ hodvábnou cestou a Čína bola známa aj ako hodvábny štát.

silk clothing

Suroviny pre hodváb

Moderný priemysel má zriedkavo 100% výrobky z hodvábu , ktoré sú hlavne kombináciou prírodných vlákien, umelého hodvábu a celulózy.

Prírodné vlákno

Prírodné vlákno obsiahnuté v hodvábu je hlavne hodvábne vlákno, ktoré je nepretržitým dlhým vláknom získaným stuhnutím hodvábnej kvapaliny vylučovanej z priadky morušovej. To je tiež známe ako prírodné hodváb, ktorý je jedným z prvých živočíšnych vlákien používaných ľuďmi.

silk clothing

Umelé vlákno

Umelé vlákna sú neprírodné vlákna získané fyzikálnymi a chemickými metódami, ktoré sa klasifikujú na regenerované vlákna a chemické vlákna. Recyklované vlákno je materiál získaný použitím určitých prírodných polymérnych zlúčenín alebo ich derivátov ako suroviny, rozpustených v textilnom roztoku a potom zvlákňovaných do vláknitého materiálu. Chemické vlákno je syntetické vlákno vyrobené z ropy, zemného plynu, uhlia a poľnohospodárskych vedľajších produktov. Pridanie syntetických vlákien do hodvábu má za následok najmä to, aby sa hodváb stal proti vráskam, proti hmyzu a ľahšie sa uchovával.

Umelé vlákna majú len 100 rokov. Predtým sa ľudia spoliehali na prírodné vlákna ako bavlna, vlna, hodváb a konope pre textil a iné výrobné oblasti. Po 50. rokoch 20. storočia sa postupne uvoľňovali rôzne syntetické vlákna, ktoré boli veľké čo do množstva a mali nízku cenu. Výrazne obohatilo celkovú produkciu a rozsah textilných vlákien a stalo sa konkurentom prírodných vlákien.

Máte radi hodvábne výrobky? Môžeme poskytnúť všetky druhy hodvábnych výrobkov, hodvábne vesty, hodvábne očné masky , hodvábne vankúše , atď. Ak máte záujem o akékoľvek hodvábne výrobky , neváhajte nás kontaktovať.