Domov > Novinky > Obsah

Čo je Silk

Nov 05, 2019

Hodváb, textil, z hodvábu alebo syntetických vlákien, hodváb, krátke hodváb a ostatné tkané; z čistého hodvábu alebo hodvábu tkaného alebo prepleteného so všeobecným pojmom.


V staroveku bolo hodvábne (hlavne hodvábne, ale aj malé množstvo hodvábneho a tučného hodvábu) tkané textílie. Moderný Vďaka rozšíreniu textilných surovín možno celú zemepisnú dĺžku s použitím umelých alebo prírodných textilných vlákien z nekonečných vlákien nazývať široký pocit hodvábu. Hodváb z čistého hodvábu, tiež známy ako „skutočné hodváb“.


Hodváb je špecialitou Číny. Starí Číňania pracujúci vynašli a vyrábali hodvábne výrobky hromadne, čím otvárali prvú rozsiahlu obchodnú výmenu medzi Východom a Západom vo svetových dejinách. Od západnej dynastie Han sa čínske hodváb prepravuje do zahraničia vo veľkých množstvách a stal sa svetoznámym produktom. V tom čase Európania nazývali cestu z Číny na západ „hodvábnou cestou“ a Čína sa tiež nazývala „hodvábna krajina“.


201712211025059011001

výhoda

1: na pohodlné nosenie. Hodváb sa skladá z proteínových vlákien a má dobrú biologickú kompatibilitu s ľudským telom. V kombinácii s hladkým povrchom je koeficient trecej stimulácie ľudského tela najnižší zo všetkých druhov vlákien, iba 7,4%.


2: sací, mokrý dobre. Hodvábny fibroín je bohatý na aminoskupiny (-CONH), amino (-NH2) a ďalšie hydrofilné skupiny a vďaka svojej pórovitosti, ľahkej difúzii molekúl vody, takže môže absorbovať vlhkosť vo vzduchu alebo vode a udržiavať určité množstvo vlhkosti Pri normálnej teplote môže pokožke pomôcť udržiavať určitý stupeň vlhkosti, aby pokožka nebola príliš suchá; v letnom oblečení, ale tiež sa pot tela a teplo rýchlo distribuujú, ľudia sa cítia dobre.

Hodváb má nielen dobré odvádzanie tepla, je tu tiež dobré teplo. Jeho tepelná izolácia ťaží z poréznej vláknitej štruktúry. V hodvábnom vlákne je veľa drobných vlákien, ktoré sú zložené z jemnejších vlákien. Preto je viac ako 38% zdanlivo pevného hodvábu skutočne duté a v týchto dutinách je veľa vzduchu, čo zabraňuje rozptylu tepla a dodáva hodvábu dobré teplo.


3: absorpcia zvuku, vysávanie, spomaľovač horenia. Hodvábna tkanina má vyššiu pórovitosť, ktorá má dobrú absorpciu zvuku a nasávanie, takže okrem výroby odevov sa dá použiť aj na dekoráciu interiéru. Pretože hodváb má absorpciu vlhkosti, uvoľňovanie vlhkosti a zadržiavanie vlhkosti, aspiráciu a pórovitosť, ale tiež upravuje vnútornú teplotu a vlhkosť a môže to byť škodlivý plyn, prach, vysávané mikroorganizmy. Okrem toho je tepelne denaturované hodvábne vlákno malé, relatívne tepelne odolné, zohriate na 100 ° C, iba asi 5 až 8% krehnutia a väčšinu tepelnej deformácie syntetického vlákna je 4-5 krát väčšie ako hodváb. Teplota horenia hodvábu 300-400 ℃ je vlákno spomaľujúce horenie a teplota spaľovania syntetických vlákien 200-260 ℃, ktorá je horľavá a taviteľná. Preto použitie hodvábneho vlákna ako suroviny na dekoráciu interiéru môže hrať nielen pohlcovanie zvuku, vysávanie, ochranu tepla, ale môže tiež hrať funkciu spomaľovania horenia.


4: zdravotná starostlivosť. Funkcia zdravotnej starostlivosti o hodvábne vlákno je nenahraditeľná, ktorá obsahuje ľudské telo, ktoré musí obsahovať 18 druhov aminokyselín, aminokyseliny obsiahnuté v ľudskej pokožke sú takmer rovnaké, takže existuje ľudská reputácia „druhej pokožky“. Noste hodvábne oblečenie, nielen na zabránenie UV žiareniu, ochranu proti vniknutiu škodlivých plynov, na odolávanie škodlivých baktérií, ale aj na zvýšenie vitality kožných buniek tela a na podporu metabolizmu kožných buniek, zatiaľ čo niektoré kožné ochorenia majú dobrú adjuvantnú terapiu.

nevýhody

Ľahké vrásky, ľahko sa vdychujú, nie sú dostatočne silné, rýchlo miznú, nie sú teplé.