Domov > Novinky > Obsah

Aké sú materiály Hodvábne šatky?

Oct 21, 2019

Aké sú materiály hodvábnych šatiek? Šatky sa používali len na odolávanie chladu už dávno a ako sa materiál tohto kusu látky zmenil, stal sa dnes obľúbeným doplnkom pre ženy. Existujú rôzne druhy a materiály šatiek. Nasledujúca malá séria vám poskytne komplexné porovnanie niekoľkých bežných hodvábnych šatiek, ktoré vám pomôžu kúpiť si obľúbené hodvábne šatky.


Hodvábna šatka

Hodvábny šál je lesklý a má prírodné záhyby. Vyzerá veľmi krásne a má rúško, vhodné pre formálne príležitosti. A pretože je vyrobený z prírodných materiálov, nespôsobuje statickú elektrinu a má dobrú tepelnú ochranu.

Výhody hodvábu: Pravé hodváb sa skladá z proteínového vlákna, ktoré má dobrú biokompatibilitu s ľudským telom. Povrch je hladký a má nízku treciu stimuláciu pre ľudské telo. Je pohodlné nosiť; tryptofán a tyrozín v hodvábnom proteíne môžu absorbovať ultrafialové lúče, takže hodváb má dobrú odolnosť proti UV žiareniu.


Konopný šál

Hodvábne šatky na konope sú najobľúbenejšie v lete, nielen sa cítia osviežené po nosení, ale tiež vyzerajú celkom osviežujúco, sú veľmi vhodné na letné oblečenie a pre priateľky, ktoré sú už dlhý čas v klimatizovanom prostredí, sú uteráky z konopného hodvábu. nevyhnutné.

Výhody konope: Má dobrú funkciu absorpcie vlhkosti, absorpcie vlhkosti a vetrania. Má jedinečný chladivý pocit a potenie. Má jasnú farbu, dobrý prírodný lesk, nie je ľahké blednúť a zmenšovať sa. Vedenie tepla a absorpcia vlhkosti sú väčšie ako bavlna. Nie je citlivý na acidobázickú reakciu, proti plesniam a nie je náchylný na vlhkosť a pleseň.


Bavlnená šatka

Bavlnené hodvábne šatky sú priedušné a absorbujú pot, ideálne na nosenie na jar a v lete. Väčšina bavlnených materiálov sa používa na výrobu hodvábnej šatky s etnickými zvykami, ktorá je vhodná na bežné nosenie.

Výhody bavlny: má dobrý komfort a priedušnosť a nevyrába statickú elektrinu; bavlna je zlým vodičom tepla, vnútorná dutina bavlny je naplnená prúdiacim vzduchom, takže má dobré teplo; súčasne má silnú hygroskopicitu, takže jeho farbiaci výkon je dobrý, priame farbivá, sírové farbivá atď. sa dajú ľahko zafarbiť.


Šál z chemických vlákien

Vďaka špeciálnemu použitiu chemických vlákien sú také hodvábne šatky v niektorých prípadoch tiež populárne. Napríklad existujú šály z chemických vlákien, ktoré sa používajú výlučne počas cvičenia a ktoré veľmi rýchlo absorbujú pot a rýchlo schnú; existujú aj UV chemické vlákna na opaľovací krém a tak ďalej.

Výhody chemického vlákna: Má výhody ľahkej odolnosti, odolnosti voči oteru, ľahko sa umyje a suší, nie je ľahké ho napadnúť plesňou, nie odčervovať atď .; dobrá priepustnosť pre plyny a dobrý farbiaci účinok; chemické vlákno je ľahšie zafarbiteľné ako bavlna kvôli svojej silnej hygroskopicite. Čistá, nádherná a najúplnejšia chromatografia.