Domov > Novinky > Obsah

História vývoja šatov

Jul 18, 2017

V polovici šestnásteho storočia: začnite od látky

šály

Už v roku 3000 pred naším letopočtom používali egyptskí ľudia obalené pásové tkaniny, šatové šaty, antická grécka éra oblečenia a tak mohli nájsť stopy podobných šiat. Šál je prvý, ktorý udržuje chlad ako hlavnú funkciu.

O storočiach, alebo tak, začal v severskej alebo starovekej severnej Francúzsko a ďalšie miesta utierky, je považovaný za predchodcu moderné šatky.

Po polovici 16. storočia sa pôvodná teplá funkcia postupne nahradila dekoráciou, tenkým hodvábom do hlavného prúdu a neskôr sa postupne rozvinula do takzvaného trojuholníckeho šálu, oteru a podobne.

Od sedemnásteho storočia až do konca osemnásteho storočia: éra aristokratického privilégia.

Medzi šestnástym a sedemnástym storočím boli šatky používané hlavne ako šatky, často kombinované s klobúkom.

Na konci sedemnásteho storočia boli triangulárne šatky vyrobené z ručne vyšívanej čipky a zlatej nite a strieborných línií. Európske ženy ich dali do náručia a okolo krku, uzatvorené pod krkom alebo hrudníkom, Pevné, obe úlohy teplé a dekoratívne.

K francúzskej bourbonskej dynastii rozkvetu, Louis XIV pro-vláda, triangle šatky boli klasifikované ako dôležité doplnky v šatách a štandardizované. Vysoká spoločnosť začala šatku zdobiť kostýmy, mnoho kráľovských šľachticov aj na uteráku, aby zdobili mužský štýl.

Koniec osemnásteho storočia sa trojuholníkový šál postupne vyvinul na dlhý uterák, môže byť okolo hrudníka v zadnej časti, materiál má tenkú bavlnu alebo jemnú linku.

Devatenáste storočie: elegancia šatov

Na konci osemnásteho storočia Napoleon viedol armádu do Egypta, náhodou zaviedol do Francúzska šál. Počas anglo-francúzskej vojny Francúzsko nemohlo dovážať šály a začalo napodobňovať výrobu. Odvtedy, takmer sto rokov, farba šálu je takmer súčasťou oblečenia. Vďaka francúzskej revolúcii sa britská priemyselná revolúcia, priemysel európskeho kontinentu pomaly rozvíjali, strojovo vyrobené šály a šatky boli masovou výrobou, pôvodne aristokratickým unikátnym luxusom, vo všeobecnej ženské šatníku začala hrať dôležitú úlohu.

Dvadsiate storočie: revolúcia šatky

šály

Dvadsiate storočie, ženy plne hrajú múdrosť používať šatky, začal sprevádzať ženy šli do ulíc, na pracovisku.

Skutočná tvorba modernej šatky je v dvadsiatych rokoch, vyskočila z dlhého šálu s tradičným použitím šálov, začali sa používať hodvábne šatky, pomaly sa uprednostňovali šatky skladania, uzol a iné techniky. Tridsať rokov, námestie šatku a dlhé uteráky populárne materiály sú väčšinou hodváb alebo hodváb, farba je veľmi odvážny, veľmi dizajnový štýl populárnej značky. Do šesťdesiatych rokov, známi dizajnéri a značky navrhnuté šály majú debut, šatky sa stávajú oblečenie značky zamknúť vývoj príslušenstva. Sedemdesiatych rokov, hippie folk style kvetinový šál, zimný nepostrádateľný veľký šál alebo dlhý šál, sú veľmi populárne. Prostredníctvom šiestich alebo sedemdesiatych ľudových zvykov musia návrhári nájsť novú tvorivú inšpiráciu. Do osemdesiatych rokov sa šatky stali základnými odevnými doplnkami žien, všetkými druhmi starého a nového šatku, takže šatky sa stali najobľúbenejšími šperkami. Deväťdesiatych rokov, retro trend a návrat k módnemu priemyslu.

Profesionálny hodvábny šat zvyčajne s 12 ročnými skúsenosťami s vývojom, šál v štýle viacerých štýlov, vždy máte šatku

Hangzhou Huacuiyuan hodvábna šatka Factory

Pridať: G3, Silk Union 166, Jinhua Road, Gongshu, Hangzhou, Čína.

Tel: + 86-571-28007786

Mobile: +8615925633364

E-mail: sales@silkhangzhou.com