Domov > Novinky > Obsah

História šatov

Jan 10, 2018

V polovici šestnásteho storočia: začína od kusu látky

Už v roku 3000 pred naším letopočtom Egypťania používali bedrovú stužku, šatové šaty, antické grécke plátno obalené oblečenie môže nájsť stopy podobných šiat. Šatka bola pôvodne hlavnou funkciou chladu.

Okolo stredoveku, látkové obrúsky začali v severnej Európe alebo starovekej severnej Francúzsku a na ďalších miestach, je považovaný za predchodcu moderných šiat.

Po polovici 16. storočia sa pôvodná funkcia tepla postupne nahradila dekoráciou, tenký hodváb sa stal hlavným prúdom a neskôr sa postupne vyvinul do takzvaného trojuholníkového šatku , uteráka a tak ďalej.

Od sedemnásteho storočia až do konca osemnásteho storočia: éra aristokratického privilégia.

Medzi 16. a 17. storočím sa šatky používali hlavne ako šatky, často spojené s klobúkmi.

Na konci sedemnásteho storočia vznikla trojuholníková šatka z ručne vyšívanej čipky a zlatej nite a striebornej nite. Európske ženy sa objavili na rukách a uzlíkovali okolo krku a krku alebo hrudníka, pevné a dekoratívne úlohy.

V čase rozkvetu francúzskeho Bourbona, slušnosti Ludvíka Xiva, Triangle šál bol uvedený ako dôležitý doplnok v oblečení a normalizovaný. Vysoká spoločnosť začala šatku zdobiť kostýmy, veľa kráľov a šľachty na šatku zdobiť mužský štýl.

Na konci osemnásteho storočia sa trojuholníkový šál vyvinul na dlhý uterák, môže byť okolo hrudníka v zadnej časti línie, materiál je tenká bavlna alebo jemné bielizeň bodov.

Devatenáste storočie: elegantná šatka

Na konci osemnásteho storočia Napoleon viedol armádu do Egypta a náhodou zaviedol šál do Francúzska. Počas vojny medzi Francúzskom a Francúzskom Francúzsko nemohlo dovážať šály a začalo napodobňovať výrobu. Odvtedy skoro sto rokov sa komplexné šály stávajú takmer súčasťou oblečenia. S francúzskou revolúciou a britskou priemyselnou revolúciou sa odvetvia v pevninskej Európe vyvinuli pomaly. Strojové šály a šatky boli hromadne vyrábané. Pôvodne aristokratické luxusné predmety začali hrať dôležitú úlohu v ženských šatníkoch.

Twentieth Century: revolúcia šatky

V dvadsiatom storočí ženy plne hrali múdrosť používať šatky a začali sprevádzať ženy do ulíc a na pracovisko.

Skutočná tvorba modernej šatky v dvadsiatych rokoch, vyskočila z tradičného používania dlhých šatov a šatiek, začali sa používať hodvábne šatky , sklopené šatky, uzol a iné techniky pomaly. Tridsať, štvorcový šál a šatku populárne materiály prevažne hodváb alebo hodváb, farba je veľmi odvážny, vysoko dizajnový štýl populárnej značky. V 60. rokoch minulého storočia navrhli známi dizajnéri a značky šály na debut a šály sa stali vývojovým príslušenstvom pre značky oblečenia. Sedemdesiatych rokov, hippie folk-style kvetinové čelenky šály, zimné nepostrádateľné šatku alebo dlhý šál, sú veľmi populárne. Prechádzali ľudovým štýlom šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov a dizajnéri musia nájsť novú tvorivú inšpiráciu. V osemdesiatych rokoch sa šatky stali základnými ženskými odevnými doplnkami, všetkými druhmi starých a nových šiat oddelenia práva, šály do najpreferovanejších šperkov. V deväťdesiatych rokoch, retro vlna späť do módneho priemyslu.

http://www.customsilkscarfs.com

E-mail: sales@silkhangzhou.com