Domov > Novinky > Obsah

Keď hovoríme o šatkách, musíme ich najprv roztriediť.

Jun 29, 2019

Menšia šatka sa nazýva hodvábna šatka, hlavne okolo krku; väčší šál sa nazýva šál, hlavne na ramene. Neexistuje žiadny jasný štandard veľkosti a tvaru medzi týmito dvoma, ale je tu hrubý rozdiel vo veľkosti a funkcie.

Mnohí ľudia si stále myslia, že šály sa používajú hlavne na udržanie tepla, ale v skutočnosti nie. Ak tomu tak nie je, ženy na juhu nemajú žiadny vzťah so šatkami. V skutočnosti je dekoratívna funkcia šatky super. Vzhľadom k svojej veľkej nominálnej hodnote a bohatej farbe si zaslúži byť kráľom doplnkov.

Ak chcete urobiť dobrý zápas šatiek, najdôležitejšou vecou nie je, ako sa naučiť metódy a zručnosti, ale kúpiť, kúpiť to, čo vám vyhovuje.

Dovoľte mi, aby som sa najprv pozrel na niektoré prvky, ktorým by sa mala venovať pozornosť pri výbere šatky.

1. Látka

2. Veľkosť

3. Vzory atď.

Ostatné majú stredne hrubé štýly medzi týmito dvoma, najmä bavlna a konope.

V umelých vláknach sú polyesterové vlákna väčšinou hodvábne a akrylové vlákna sú väčšinou vlnené.

Čo sa týka viskózy a umelého hodvábu, ktoré patria do regenerovaných vlákien, sú polospracované do ľahších a previsnutých štýlov. Samozrejme, existuje mnoho zmiešaných materiálov. Hodvábne šatky sú hlavne vyrobené z hodvábu, ale kvôli rôznym textilným metódam, textúra je tiež veľmi odlišná.

Najčastejšie štyri-končatiny šatky sú kepr tkanie: je to veľmi silný hodvábnej tkaniny, nie je ľahké deformovať, a nie je ľahké háčkovanie.

Ale dôvod pre jeho vysoké náklady ďaleko presahuje to. Výhody: Silné nedostatky: čím silnejší, tým ťažší pocit kvapky nie je silný, nie je dobré viazať uzly.

Planárne tkanie: Tento druh hodvábu je väčšinou tenký, ale stále nepriehľadný, klzký a lesklý, tak veľa šiat je vyrobených z tohto druhu tkaniny. Výhody: Veľmi tenké a previsnuté.

Qun Li práve začal hodvábny šál môže začať z takej šatky, pri výrobe hodvábneho šatku tiež lepšie pochopiť.

Šifón je veľmi tenká, ľahká tkanina s hladkým povrchom a priesvitným vzhľadom. Podobne ako to je priadza Georgette, musíme venovať pozornosť tomu, aby sme sa nedali zmiasť. Povrch priadze georgette je drsný, tam sú zrejmé pieskové otvory, a šifón pocit je jemnejší a high-grade, ale hodvábne šatky vyrobené z týchto dvoch druhov tkanín sú veľmi podobné v prírode. Ich prednosťami sú: elegantný a pohyblivý, dobrý prehnutý pocit a nevýhodou je, že sú priesvitné a niektoré hodvábne textúry nie sú vhodné pre tvar oblečenia. Pretože spodná bielizeň bude odhalená, vyzerá príliš sexy. Buďte opatrní pri používaní a je ľahké háčkovanie. Ale ak chcete zdôrazniť, je sexy, to je dobrá voľba. Shajuan: odkazuje na špeciálne tenké priadze hodvábne tkaniny, starostlivé Eugene priadze, súdnej priadze a cicada krídlo priadze všetky patria do rovnakého druhu materiálu.

Vlastnosti: Fluffy, tuhé, priesvitné, veľmi ľahké a transparentné, vyzerá viac zasnene, nedostatky: musí použiť špeciálny systém ukázať svoju chuť. Me: Vlna: Vlnené výrobky boli vždy hlavným materiálom veľkých šálov a hrubých šatiek kvôli ich charakteristike retencie tepla, medzi ktorými výrobky z vlny predstavujú vysoký podiel.

Pashmina znamená perzskú vlnu, ktorá je pokročilejšia a mäkšia ako kašmír. Tibetská antilopa cashmere (shahtoosh), perzské slovo pre kráľa je potešenie, si dokážu predstaviť, ako pokročilé je. Pochádza z tibetskej antilopy na tibetskej plošine. Je to veľmi jemné a hodvábne. Veľký šál, ktorý sa dá vyrobiť, môže byť vedený cez kruh. Preto sa tiež nazýva "kruhový šál" a top-šál začína na milióny.

Vzhľadom k tomu, tibetskej antilopy kašmír je veľmi tenký a veľmi krátky, a textilné technológie je veľmi ťažké, len niekoľko majstrov majú schopnosť vysporiadať sa s takým materiálom. Vzácne materiály a technológia jemného spracovania spôsobujú, že jeho cena je nedosiahnuteľná. Keďže tibetské antilopy sa stávajú vzácnymi, v mnohých krajinách sú zakázané. Takže nezáleží na tom, či si to nemôžeme dovoliť, pretože krajina to nedovolí predať.

Alpaka samet Alpaca je tiež veľmi kvalitná tkanina. Alpaka rastie v andských horách Južnej Ameriky. Alpaka môže odolať slnečnému žiareniu. Jeho vlákna sú veľmi jemné a takmer žiadne ihlové vlasy. To nechce brnenie väčšiny ostatných živočíšnych vlákien.

Vlastnosti: Teplý, hodvábny lesk, veľmi obľúbený u špičkových spotrebiteľov.

Yak velvet je špeciálny druh domácej textílie vyrobený v tradičnom Tibete.

Jedinou nevýhodou je, že je to ťažšie. Silný zamatový pletený šál váži veľa. Bavlna: Bavlnené šatky neboli vždy hlavnou tkaninou šatky . Väčšina šatiek z bavlny je viac voľnočasového štýlu. Niektoré sú vyrobené z bežných bavlnených tkanín po potlači a farbení. Ostatné sú vyrobené z bavlnených tkanín podobných textíliám T-kapok, aby vytvorili viac voľného času.

V posledných rokoch sa dizajn tohto druhu šatky pre voľný čas stal čoraz odvážnejším a používal veľa rôznych materiálov, aby ste sa spojili, farebné, horná časť tela, silný zmysel pre miešanie, ktorý sa okamžite prezentoval, veľmi obľúbený u mladých ľudí.

Posteľná bielizeň: Ľanový šál je tiež menej materiál. Výhodou bielizne je chladná a priedušná. Nevýhodou je zlá afinita kože, trochu svrbenie a ľahké vrásky.

Môže však predstavovať osobitnú prírodnú príchuť, ktorú miloval väčšina Európanov, nemyslia si, že vrásky na bielizeň sú krásne, ale majú pocit, že tento druh zloženia sa s prírodou javí jednoduchší. Konope šály alebo šály sú väčšinou letné doplnky, ale niekoľko môže byť použitý na jar a na jeseň.

Regenerované vlákna (alebo viskózové vlákna): Ide o prírodné rastliny, ktoré sa vyrábajú po chemickom spracovaní. Medzi nimi sú umelé bavlny a umelého hodvábu najstaršie a najpoužívanejšie regenerované vlákna. Vyznačujú sa mäkkým, pohodlným a vynikajúcim ochabovaním.

Nová generácia regenerovaných vlákien, vrátane Modal, Tencel a Laiser, sú dobre známe a vhodné tkaniny.

Šály vyrobené z tohto druhu vlákien sú mäkké a zvislé. Sú veľmi vhodné pre rôzne tvary.

Koža: Samozrejme, kožušina je nepostrádateľným materiálom pre zimné šatky, ale v posledných rokoch sa ekológovia obhajovali, že bez nákupu a predaja nie je žiadna škoda. Chemické vlákna: Aj keď chemické vlákna nie sú veľmi dobré šatkové tkaniny, ale kvôli ich širokému použitiu, je stále potrebné pochopiť, že polyester je najpoužívanejšie chemické vlákno, polyester môže byť zvlákňovaný do rôznych hodvábnych tkanín, ako je polyesterový šifón. veľmi ľahké, tenké a mäkké, dlhé je vyrobené z dlhých hodvábnych šatiek, ale nedostatky sú príliš svetlé, prehnutý pocit nie je dobrý.

Polyesterová priadza je veľmi podobná hodvábnemu saténu. Má dobrý lesk a často sa vyrába do uterákov rôznych veľkostí. Nevýhodou polyesterovej priadze je však to, že je trochu tuhá a ťažko sa vytvára krásne závesné čiary.