Domov > Novinky > Obsah

Silk Road International Fashion Week

Oct 22, 2019

Xinhuaská tlačová agentúra, Moskva, 20. septembra sa v Moskve koná „Medzinárodný týždeň módy Silk Road - zámorská výstava vynikajúcich diel“. Bolo odhalených množstvo čínskych národných nehmotných kultúrnych dedičstiev a iných umeleckých diel, vrátane Cloisonné, aby ruským divákom ukázali krásu tradičných čínskych remesiel.


Prehliadka, ktorá sa koná v Ruskom múzeu úžitkového umenia a ľudového umenia, sa začala 19. a potrvá do 22. storočia. Osoba zodpovedná za projekt turné uviedla, že v zámorskom zájazde sa predstavia čínske nehmotné kultúrne dedičstvo a dizajnérske kostýmy a remeslá za hranicami, čo ruským divákom poskytne príležitosť dozvedieť sa viac o čínskej kultúre, nehmotnom majetku a umeleckej tvorbe.


Wang Haotian, predseda organizačného výboru Medzinárodného týždňa módy Hodvábna cesta, uviedol, že tento týždeň módy je cezhraničnou platformou umeleckých výstav a vydavateľstvom pre kultúru, umenie, dizajn a kreativitu. Dúfam, že zámorskí ľudia budú týmto spôsobom vedieť viac o Číne. Kultúra, láska čínske umenie.


Počas turné čínske a ruské modely spoločne predstavili diela čínskych módnych návrhárov, ktoré ukazujú čaro tradičnej čínskej kultúry a inovatívny dizajn, ktorý upútal veľkú pozornosť publika.


Toto zahraničné turné sa uskutočnilo v Ulánbátare, hlavnom meste Mongolska. Turné po Moskve a Taliansku je druhou a treťou stanicou.