Domov > Novinky > Obsah

Pranie a údržba hodvábnych tkanín

Nov 04, 2019

Hodváb je prírodná živočíšna bielkovinová vláknina, farbiace farbivo môže byť na povrch hodvábu rovnomerne pripevnené a nie ako iné suroviny priamo do vlákna vo vnútri. A väčšina z jeho tlačiarenských a farbiacich kyselín. Preto sa v záujme zabezpečenia najlepšej ochrany farieb dôrazne odporúča suché čistenie!


Pozorujte lesk. Hodvábna tkanina mäkká a rovnomerná, síce jasná, ale nie oslnivá. Aj keď lesk textílie je jasný, ale nie mäkký. Polyesterový hodvábny lesk, aj keď rovnomerný, je tu však blikajúci alebo svetlý hodváb. Lesk nylonovej hodvábnej tkaniny je slabý, ak je potiahnutý vrstvou vosku. Pocit dotyku Pocit rukoväte pri dotyku hodvábnej tkaniny, zatiaľ čo iné výrobky z chemických vlákien tento pocit nemajú.

图片1.png

V prípade potreby si pozrite nasledujúce návrhy:


1, hodvábne pranie by malo byť hodvábne saponátové (napr. Telové, šampón) ako saponátová prísada, aby sa zabránilo použitiu príliš zásaditého pracieho prostriedku a mydla, aby sa zabránilo poškodeniu prijatého hodvábneho vlákna. (Mydlo sa zmieša s iónmi vápnika a horčíka vo vode, čím sa vytvoria mydlové pôdy uložené na hodvábnom vlákne, hodvábne žltnutie, hrubé).


2, pranie sa musí uvoľniť na ekvivalent jeho vlastnej hmotnosti, viac ako 40-násobok studenej vody samotnej a jemne sa prať. Pomocou prejdite na čistiacu tekutú vodu

obe ruky mierne vypustenú vodu (nie skrútené skrútenie, aby sa zabránilo premiestňovaniu priadky morušovej, hodvábne vlasy 纰). Nakoniec dláždená plocha s čistou utierkou mierne nasávanou prebytočnou vlhkosťou uložte na chladné miesto, kde sa usuší. (Morušové hodváb má funkciu absorpcie a blokovania UV žiarenia, takže priamym slnečným žiarením bude farba hodvábu žltá.)


3, je celý proces premývania riadený do 5 minút, nie na dlhodobé ponorenie. Pri prvom praní môže dôjsť k miernemu sfarbeniu a zmenšeniu dĺžky, čo je prirodzená vlastnosť hodvábu a je to normálny jav.


4, čas žehlenia hodvábu moruše. Naproti hodvábu by malo byť navonok, naplňte látkové železo, regulujte teplotu

pod 100 ℃. Pri žehlení nestriekajte vodu, aby nedošlo k ovplyvneniu vzhľadu vody.


5, Umývanie často pre pranie: Hodvábne odevy sa musia okamžite prať. V opačnom prípade bude mať odev na nečistote vplyv na pôvodný lesk a vzhľad javu škvrnky.