Domov > Novinky > Obsah

Muži nemôžu nosiť šatky celý rok. Poznáte dôvod, ktorý za tým stojí?

Aug 03, 2019

V roku 2017 francúzsky prezident Mark Long a jeho manželka jazdili na vidieku v módnych bielych šatkách.

Lin Jiaming

Vo Francúzsku, známom ako módna krajina, majú ženy nielen jedinečný výskum v oblasti párovania odevov, ale aj muži sú ohromení vážnosťou výberu oblečenia a doplnkov. Jednou z intuitívnejších funkcií je vytrvalosť francúzskych mužov v šatkách. Niekto žartom povedal, že ak muž v lete stále nosil šatku alebo šál, pravdepodobne bol Francúz.

Hovorí sa, že nie je dôvod, prečo by sa Francúzi radi pohybovali okolo krku. V Paríži, Lille, Štrasburgu a ďalších severných oblastiach, každý september tesne po lete, začali francúzski muži ponáhľať, aby nosili šatky. Až do apríla a mája nasledujúceho roku, dokonca aj začiatkom leta, šál stále šialene nosili Francúzi.

Vzdali sa francúzski muži v horúcom lete na nosení šatiek? Samozrejme, že nie. Francúzi si jednoducho hrajú s kvetmi na krku. Rozdiel medzi zimou a letom je iba hrúbkou a farbou šálu. V júni a júli Francúzi radi nosia ľahký ležérny oblek alebo košeľu s tenkou šálkou. Farba je dosť výrazná. Červené, fialové a vlnové body môžu byť zhodnou farbou ich šatiek na krku. Na južnom pobreží Stredozemného mora sú hodvábne šály, aj za teplého a príjemného počasia, šperky, ktoré mnohí Francúzi trvajú na sebe.

Francúzske luxusné módne značky ako Gucci, Louis Vuitton, Dior a Giovanci, ako „módna lavička“ na svete, nestrácali čas zavedením rôznych štýlov šatiek a šatiek v rôznych ročných obdobiach. Do určitej miery zohrávali v „trende šálu“ úlohu „tlačnej ruky“.

Na rozdiel od mužov v severských a severoamerických krajinách, ktoré žijú v ľade a snehu, sa zdá, že Francúzi jednoducho nepoužívajú šály ako vetruodolné a teplo udržujúce zariadenie, ktoré je omotané okolo krku, ale ako súčasť svojho denného oblečenia si často vyberajú rôzne šatky a šatky so štýlom a farbou ich oblečenia. V Paríži je tento jav ešte výraznejší. Bez ohľadu na to, v akom ročnom období je ľahké vidieť mužov v oblekoch, ležérnom oblečení a šatkách na uliciach Paríža. Ak prídete na ľavý breh rieky Seiny, ktorá je kultúrnejšia, táto scéna je bežnejšia v kaviarňach alebo reštauráciách. Mnoho webových stránok dokonca uvádza špeciálnu položku pri výučbe „Ako sa obliecť ako Parížan“: Počas celého roka noste tenký šál alebo šatku.

Francúzska perzistencia v šatkách a šatkách sa datuje do neskorého feudálneho obdobia. V 17. a 18. storočí francúzskeho kráľovstva šľachtici všetkých veľkostí na súde a po celej krajine nepoužívali hodváb ako ozdobu goliera. Tento štýl obliekania hlboko ovplyvnil kedysi „hornú“ spoločnosť Francúzska. Nosenie šatiek a šatiek je do istej miery pokračovaním tejto tradície v modernej dobe.

Francúzsky štýl obliekania „nemôže vziať šatku“ má tiež určitú súvislosť s klimatickými charakteristikami Francúzska. Hoci je Francúzsko vo všeobecnosti pohodlné a príjemné z dôvodu mierneho oceánskeho podnebia po celý rok, leží v podstate v rovnakej zóne ako severovýchodná Čína v zemepisnej šírke a na pevninu budú fúkať morské vánky zo Stredozemného a Atlantického oceánu. celoročne. Rozdiel teplôt medzi jarom a jeseň je zrejmý, dokonca aj v lete bude občas chladný. Význam. V tomto počasí je príliš teplý náter bavlny. Nosenie neformálneho oblečenia vo vnútri a ľahkého kabátu vonku s tenkou šálkou je nielen teplé, ale vhodné aj na rôzne spoločenské príležitosti.

Tento zvláštny a štýlový zvyk obliekania je zrejmý aj vo francúzskych mužských hviezdach. Alain Delon a Jean Paul Belmondo sú dve najreprezentatívnejšie francúzske filmové hviezdy. Často sú zobrazené na obrázku nosenia šatiek a šatiek, a to v perspektíve filmu, ako aj v každodennom živote. Navyše si Francúzi tento zvyk zachovajú, aj keď idú do zahraničia. Počas štúdia francúzštiny v Číne má niekoľko učiteľov cudzích mužov svoj obľúbený štýl šatiek. V priebehu času sa študenti dokážu identifikovať aj podľa farby šatiek z diaľky. Dokonca aj v pekinských dňoch psov v rožku sa francúzski učitelia zahraničných vecí snažili tento štýl obliekania udržiavať, až kým počasie nebolo príliš horúce na to, aby vydržali predtým, než neochotne zložili svoje šatky.


Kontaktuj nás

Hangzhou Huacuiyuan Silk Co., Ltd.

Pripojiť: G3, Hodvábna únia 166, Jinhua Road, Gongshu, Hangzhou, Čína.

Tel: + 86-571-28007786

Mobil: +8613777832392

Skype: ray4shine

radosť zheng

hellobaby320

E-mail: sales@silkhangzhou.com