Domov > Novinky > Obsah

Nechajte hodvábne nižšie držanie tela priblížiť sa k bežným ľuďom

Nov 01, 2019

„Dúfam, že prostredníctvom nášho výskumu nielen oživíme hodvábny priemysel, dosiahneme rozsiahlu výrobu, ale aj drahým hodvábnym civilistom.“ Keď hovoríme o perspektívach chovu húseníc priadky morušovej, novinárom vedeným inovačným vedením laboratórií Xia Qingyou na Juhozápadnej univerzite povedal profesorom Xia Qingyou novinárom.


Založená v roku 2013, laboratóriá Xia Qingyou, do konca minulého roka All-China Federation of odborions ako národné modelové demonštračné laboratórium pre pracovníkov, jej funkcia spočíva na Juhočínskej univerzite New Silk Road, hlavnej národnej vedeckej výskumné témy pre čínsky sesterský priemysel, hlavné strategické potreby a naliehavú potrebu priemyselnej transformácie a modernizácie, technologické inovácie, aby sa vyvinul nový typ výrobkov z hodvábu, ktorý uspokojí potreby bežných ľudí.


Hodváb ako vysokoúčinné prírodné proteínové vlákno, známe ako „kráľovná vlákien“. Hodvábny priemysel je tradičným, charakteristickým a výhodným priemyslom Číny s ročnou produkciou 72%, respektíve 78% celkového svetového kakaa a surového hodvábu. Bohužiaľ, ako svetová jednotka na výrobu hodvábu, predstavuje spotreba len 0,2% výrobkov z hodvábu v hlavných textilných odvetviach a v súčasnosti stráca svoju bežnú spotrebu.


Ako realizátorka Národného projektu genómu priadky morušovej Xia Qingyou si stanovila za cieľ tímom letieť hodváb do domu obyčajných ľudí čo najskôr.


Dobite technológiu pradenia hodvábu do veľkej textilnej látky

Povaha proteínového vlákna, ktorého výsledkom je hodváb so zlou absorpciou vody, ľahké vrásky, zlá farebná stálosť a iné chyby. V minulom storočí nie je technológia spracovania hodvábu od spoločnosti kompatibilná s moderným textilným priemyslom. „Dr. Wang Feng, člen ateliéru, uviedol, že je mimoriadne naliehavé zreformovať tradičnú technológiu spracovania hodvábu a začleniť ho do veľkého textilného priemyslu.


Za týmto účelom ateliéry a podniky, ktoré vykonávajú technickú spoluprácu, prekonali nový typ výroby hodvábu z netkaných textílií a spriadania, superabsorpčného hodvábu a ďalších kľúčových technológií, tradičného hodvábu do hodvábu, s hodvábnym netkaním tkaná látka namiesto netkaných textílií z chemických vlákien integrovaných do výroby veľkého textilného priemyslu nielen znižuje náklady na tradičné výrobky z hodvábu, ale tiež zachováva výhody priedušnosti. Úspechy získali 3 národné patentové patenty a v súčasnosti sa už dosiahol úspech transformácie.


Reportér nedávno v ateliéri videl, že nový typ hodvábneho textilu, ktorý bol pilotovaný textilnými podnikmi, dosiahol viac ako 30 druhov vrátane denných potrieb, ako sú uteráky, pyžamy, ponožky, prikrývky z priadze a hodvábne plienky, čo naznačuje, že nové hodvábne vlákna Trhový potenciál.

Xia Qingyou úvod, zmena technológie spracovania, rozšírenie oblasti použitia, zvýšenie pridanej hodnoty hodvábu je v sekcii „Nová hodvábna cesta“, „Teraz je hodváb v kritickom období transformácie a modernizácie, najnaliehavejšou úlohou je aby sa výrobky z hodvábu dostali do domovov bežných ľudí, nech sa tento starodávny, tradičný priemysel revitalizuje. ““


Zachovajte si antimikrobiálne vlastnosti v kombinácii s lekárskou starostlivosťou

V roku 2003 spolupracovali Xia Qingyou a jeho tím na vytvorení prvej rámcovej mapy genómu priadky morušovej na svete. Toto je ďalší významný úspech našej krajiny po projekte ľudského genómu čínskeho genómu a projektu ryžového genómu. V roku 2008 tím dokončil jemné mapovanie genómu priadky morušovej prostredníctvom medzinárodnej spolupráce. V roku 2009 bolo dokončených 40 genetických variačných máp priadky morušovej. Výsledkom projektu genómu priadky morušovej „trilógia“ je, že v histórii sérologickej vedy má významnú základnú vedeckú hodnotu a priemyselnú hodnotu.

„Hodváb sám o sebe má prírodné antibakteriálne vlastnosti, ale tradičná technológia spracovania nemôže túto funkciu uložiť.“ Wang Feng povedal, že z tohto dôvodu výskumný tím, ktorý používa antibakteriálne vlastnosti hodvábu, vyvinul nový typ zdravotníckych materiálov.


„Tento nový druh lekárskeho materiálu je vhodný na liečenie pacientov.“ Xia Qingyou uviedla, že dúfa, že vybuduje nové „hodváb“, ktoré zahŕňa vedu, technológiu, priemysel a kultúru s pomocou tradičnej čínskej kultúry, ako je napr.


Tím Xia Qingyou vo výskume funkčnej genomiky priadky morušovej, v ktorom sa dosiahol významný pokrok, je jasný krok za krokom: identifikácia špecifickej priadky morušovej, vývojovej metamorfózy, určovania pohlavia, imunitnej rezistencie a ďalších dôležitých génov spojených s ekonomickými črtami 3000, navrhla prístup k regulácii molekulárnej siete; Získal viac ako 40 kľúčových génov, ako je štruktúra, regulačné metódy a biologické funkcie a ďalšie dôležité údaje; úplná syntéza hodvábneho fibroínu, analýza a overovanie imunitných a iných kľúčových génových funkcií, prístup k výsledkom interferencie špecifickej pre viac ako 20 funkčných génov a k viac ako 30 transgénnemu systému; dokončil farbu tela, vedenie nervov a ďalšie dôležité mutácie v pozícii klonovania génu.

Na tomto základe tím v súčasnosti pestoval viac ako 40 odrôd praktických kotyledónov zelenej priadky morušovej, získal antivírusový geneticky modifikovaný materiál, zvýšil objem výroby materiálov z kokonového hodvábu a bioreaktorov atď., Čo je dlhodobý vývoj a priestor pre hodvábny priemysel Rozvoj položil základy.


Vylepšená rozmanitosť na podporu efektívneho rozsahu výroby

Mnohoročné skúsenosti s prehlbovaním vidieckeho trhu s vinárstvom viedli Xia Qingyou k záveru, že na jednej strane nie je stupnica dostatočne vysoká na to, aby priadka morušová bola náchylná na hromadné úhyny a ohrozovala technické riziká spojené so sesterstvom; na druhej strane, sikrista sa musí predať v kukuričnom týždni. V opačnom prípade kukla priadky morušovej a kukurica zničená, pestovatelia priadky morušovej budú platiť tvrdo.

V reakcii na tieto problémy, Xia Qingyou viedla tím prostredníctvom vylepšených odrôd, genetických modifikácií, zlepšenia antivírusovej ochrany proti vírusu priadky morušovej a adaptability na jedlo, aby rýchlejšie rástli a vyvíjali sa rýchlejšie, a viac jedia hodvábne hľuzy. Tieto technológie sú integrované, aby pomohli sérologom dosiahnuť mierny rozsah a byť prínosom pre sesterskú výrobu. Zároveň vývojom technológie spracovania a malých strojov na spracovanie kakaa môže spracovanie kokónu priadky morušovej pomôcť chovateľom priadky morušovej doma zvýšiť ich konkurencieschopnosť na trhu.


Kľúčový dôvod, prečo hodváb nemôže tvoriť veľkokapacitnú a vysoko účinnú výrobu vo veľkom priemyselnom veku, spočíva v tom, že kokón priadky morušovej nemôže byť spracovaný na hodváb pomocou textilu. Tradičné metódy spracovania, ako je kokónovanie, navíjanie a tkanie, sa nevyhnutne vyraďujú. „Náš tím konečne prekonal túto výzvu a teraz môžeme vyrábať hodváb ako bavlna priamo textilným spracovaním, podobne ako ostatné vlákna môžu byť integrované do textilného priemyslu.“ Xia Qingyou povedal.

S propagáciou nových výrobkov z hodvábu na trhu v súčasnosti ateliér v súčasnosti spolupracuje s niekoľkými domácimi jednotkami, ktoré sa zaoberajú výrobou výrobkov z hodvábu, biomedicíny a biofarmaceutík, s cieľom aktívne podporovať industrializáciu nových výrobkov z hodvábu, aby tak čo najskôr priniesli ekonomické výhody. ako je to možné A sociálne dávky.


„Našim pôvodným zámerom je znížiť výrobné náklady, vylepšiť technológiu spracovania, aby si bežní ľudia mohli čo najskôr užívať lacné výrobky z hodvábu.“ Inovatívny výskum a vývoj hodvábu v budúcnosti, Xia Qingyou plná dôvery.