Domov > Novinky > Obsah

Ako nosiť hodvábny šál

Jan 10, 2020


Ako nosiť hodvábny šál

Hodvábne šatky sú skriňová doska. Dodávajú farbu, textúru a záujem každému outfitu a sú perfektným doplnkom pre chladnejšie počasie. Ako módne zviazať hodvábne šatky?

  1. Zviažte to v banditovom štýle. Toto je jeden z najtradičnejších štýlov pre štvorcový hodvábny šál. Položte šatku na stôl. Zložte dva rohy tak, aby ste sa stretli. Vytvorte trojuholník. Položte šál okolo krku so širokým trojuholníkovým bodom nad hrudníkom smerujúcim nadol. Omotajte oba konce okolo krku a zviazajte ich do voľného uzla buď nad alebo pod trojuholníkom, podľa toho, čo uprednostňujete.


silk scarf

2. Vytvorte základný uzol. Položte štvorcový šál na stôl. Zložte ho na polovicu tak, aby sa stretli dva body, čím vytvorte veľký trojuholník. Potom začnite v najširšej časti trojuholníka a preložte ho dovnútra v častiach 2–3 palca (5,1–7,6 cm). To by vám malo nechať dlhý obdĺžnikový šál, ktorý sa dá ovinúť okolo krku a zviazaný jednoduchým uzlom.

silk scarf

3. Zaviažte si šál do luku. Položte šál na rovný povrch a úplne ho roztiahnite. Šál zložte do polovice diagonálne a vytvorte veľký trojuholník. Zrolovať šál a vytvoriť dlhý, chudý úsek látky. Omotajte si ho okolo krku a uviažte ho do jednoduchého uzla a prove. Upravte luk natiahnutím textílie, aby ste dosiahli dokonalejší vzhľad.

silk scarf

4. Choďte s klasickým ascotom. Zabalte si šál do vintage ascotu. Zložte šál do polovice šikmo a vytvorte veľký trojuholník. Zakrývajte šál okolo krku tak, aby trojuholník ležal na chrbte a obe kravaty boli vpredu. Spojte konce k sebe do voľného uzla; ak chcete, môžete trojuholník zastrčiť do šálu.

silk scarf

5. Vytvorte faux-infinity šál. Položte šatku na stôl. Zložte šál do polovice cez stred a zarovnajte dva rohy dohromady, aby ste vytvorili obdĺžnikový tvar. Zoberte malé úseky v rohu a zviažte každú rohovú dvojicu dohromady. Keď budete šál držať hore, mali by ste mu zostať veľká slučka, ktorú môžete pripevniť na krk. Ak je váš šál príliš malý na to, aby sa zmestil na hlavu, zviazajte ho týmto spôsobom okolo krku namiesto toho, aby ste ho nasadili.

silk scarf

6. Zaviažte si šál okolo vlasov. Malý štvorcový šál vám môže zviazať roztomilé mašličky, keď sú priviazané okolo vlasov. Dajte si vlasy do buchty alebo copu. Omotajte si šál okolo vlasov (tak, ako sú, alebo ich môžete zložiť, aby boli užšie) a spojte dva konce dohromady, čím vytvoríte uzol okolo spodnej časti účesu. Pomocou zostávajúcich koncoviek vytvorte hotový luk.

silk scarf