Domov > Novinky > Obsah

Ako prať hodvábne výrobky v zime

Nov 27, 2019

Viete, že by ste mali venovať viac pozornosti praniu hodvábu v zime ako v horúcich dňoch? V zime je ľahké hodvábny šál zničiť. Tu je päť bodov týkajúcich sa prania hodvábu:


1. Výber čistiaceho prostriedku:

Hodvábne tkaniny obvykle nie sú vhodné pre chemické detergenty. Nepoužívajte zásadité čistiace prostriedky! Zásada je jedným z vážnych zabijakov hodvábu, ktorý spôsobuje, že hodváb stvrdne, stane sa krehký, žltý a vybledne!


2. Metóda čistenia:

Hodvábne tkaniny sú veľmi vzácne a krehké. takže sa nedá prať v práčke. Pri umývaní doma sa musia umývať ručne a nemožno ich trieť silou.


3. Teplota vody:

Vysoká teplota vody je druhým zabijakom hodvábnych tkanín, takže pri praní používajte studenú vodu pri normálnej teplote, ktorá je nižšia ako 30 stupňov Celzia a nedá sa dlho nasiaknuť! V opačnom prípade to spôsobí žltnutie alebo sfarbenie hodvábu.


4. Nádherné použitie octu:

Ako už bolo spomenuté vyššie, zásadou je zabijak hodvábu číslo jedna, zatiaľ čo kyslosť môže hodváb dobre chrániť. Pri konečnom čistení, ak sa do vody pridáva malé množstvo octu (zvyčajne malá lyžička), nielenže sa dá predísť tvrdeniu hodvábu, ale aj vytvrdzovaniu farbív. Hodváb sa všeobecne tlačí pomocou kyslých atramentov, takže ocot môže robiť šaty jasnejšími!


5.Drying

Hodváb má slabú svetelnú odolnosť. Absorpcia ultrafialových lúčov po dlhú dobu môže spôsobiť zožltnutie a stvrdnutie hodvábnych produktov. Preto sa pri sušení musíte vyhnúť priamemu svetlu a odev uložiť na chladnom mieste opačnou stranou smerom von. A žehlite pomocou žehličky s nízkou teplotou, aby ste udržali odev lesklý a odolný.


无题目录0311_1