Domov > Novinky > Obsah

Ako prať a udržiavať skutočné hodváb?

Dec 05, 2019

Ako prať a udržiavať skutočné hodváb?

Skutočné hodváb je tkanina z prírodných vlákien s ľahkou, mäkkou a hladkou textúrou a silnou priepustnosťou pre vzduch. Je to ideálna látka na letné šaty. Avšak vďaka svojej mäkkej a klzkej textúre a ľahkému hodvábnemu zaveseniu alebo nesprávnemu praniu je ľahké poškodiť odev. Ako teda prať a udržiavať hodváb?

Metóda prania skutočného hodvábu

1. Umývanie

Hodvábne oblečenie je vyrobené z jemných vlákien. Nemal by sa trieť na drsnom povrchu ani umývať v práčke. Oblečenie by malo byť namočené v studenej vode po dobu 5 až 10 minút a môže byť utreté špeciálnym hodvábnym čistiacim prostriedkom alebo neutrálnym mydlom. Ak umyte hodvábne obliečky na vankúš , hodvábne očné masky alebo hodvábny šál a iné drobnosti, môžete použiť šampón.

silk fabric

2. Sušenie

Hodvábny odev by sa po praní nemal sušiť na slnku alebo sušiť pomocou sušiča. Všeobecne by mal byť uložený na chladnom a vetranom mieste, aby sa vysušil. Pretože ultrafialové lúče na slnku ľahko spôsobujú, že hodvábna látka žltne, vybledne a dozrie. Preto sa po praní hodvábneho odevu neodporúča krútiť odev, aby sa odstránila voda. Po vysušení vložte vnútornú časť odevu smerom von a uložte na chladnom mieste, kým nebude suchý na 70%.

3. Žehlenie

Hodvábny odev proti vráskam je o niečo horší ako účinok chemických vlákien. Po praní odevov je preto potrebné ich žehliť. Pred žehlením môžete vodu rozstrekovať rovnomerne na povrch oblečenia. Po 3-5 minútach môžete šaty vyžehliť. Teplota žehlenia by sa mala regulovať pod 150 ° C. A žehlička by sa nemala dotýkať hodvábneho povrchu priamo, na zadnú stranu môžete položiť bavlnenú handričku a na prednú stranu vlhkú handričku.

4. Konzervácia

Niektoré odevy pred praním potrebujú pranie a žehlenie, napríklad tenké spodné prádlo, košele, nohavice, sukne, pyžamá z hodvábu . Niektoré odevy, ktoré nie sú vhodné na pranie, by sa mali čistiť suchým čistením a žehliť, aby sa zabránilo plesniam. Žehliace oblečenie môže zohrávať úlohu pri sterilizácii a kontrole hmyzu. Zároveň by sa boxy alebo skrinky na uchovávanie odevov mali udržiavať čisté a čo najviac utesnené, aby sa zabránilo znečisteniu prachom.

silk fabric


Metódy údržby skutočného hodvábu

1. Hodvábne tkaniny umyte rukami pod 30 stupňov. Do vody môžete pridať niekoľko kvapiek octu balsamico a prané hodvábne oblečenie je mäkké a hladké.

2. Pri umývaní sa neodporúča umývať alkalickým čistiacim prostriedkom alebo mydlom. Po umytí by sa malo vetranie zvoliť tak, aby ochladilo a vysušilo, aby nedošlo k poškodeniu pocitu a farby hodvábneho oblečenia.

3. Hodvábne odevy by sa mali prať ihneď po potení.

4. Na háčiky z tvrdého kovu nevešajte hodvábne odevy, aby ste predišli poškodeniu hodvábneho povrchu.

5. Ak sa hodváb nenosí, neodporúča sa umiestňovať motýle.

6. Teplota žehlenia by mala byť 100 stupňov a na zadnú stranu je lepšie položiť bavlnenú handričku a na prednú stranu vlhkú handričku.

Zvládnutie vedeckej metódy umývania a udržiavania je veľkým prínosom pre udržanie krásneho vzhľadu pravého hodvábu a predĺženie jeho životnosti.