Domov > Novinky > Obsah

Ako si vyrobiť hodvábnu šatku

Feb 12, 2019

Hodváb pochádza z kukly hodvábneho červa. Hodvábny červ sa živí morušovými listami a potom sa pripája k morušovému stromu, aby si mohol hodiť hodvábny kokón. Tento proces sa označuje ako štepenie. Poľnohospodári vychovávajú kukly a predávajú ich výrobcom.

Výrobcovia hodvábu triedia kukly podľa farby, veľkosti, tvaru a textúry, pretože ovplyvňujú kvalitu hodvábu. Kukoly sa pohybujú od bielej až žltej až sivej farby. Po vytriedení zámotkov musia byť zmäkčené radom horúcich a studených ponorov. Často sa neporušené kukly varia vo vode po dobu piatich minút a jemne sa otáčajú. Potom sa z vody odstránia a vysušia.

Ďalším krokom spôsobu je navíjanie, ktoré sa vzťahuje na odvíjanie hodvábnych filamentov z kukly a ich vzájomné spojenie na vytvorenie vlákna zo surového hodvábu. Po vysušení sa kukly oddelia ihlou, aby sa vybrali pramene. Keď prameň odchádza, musí byť navinutý v jednom súvislom závite. Vlákno kukly je veľmi jemné, preto je potrebné spojiť tri až desať prameňov, aby sa dosiahol požadovaný priemer surového hodvábu, ktorý je známy ako „navíjaný hodváb“. Použiteľná dĺžka navíjaného vlákna je 300 až 600 m.

Posledným krokom je tkanie. Tkanie hodvábu vytvára tkaninu prepletaním priadzí. Tkanie sa môže vykonávať na ručnom alebo výkonovom stroji.

Po tomto kroku sa vyrobí hodvábna tkanina. A tu prichádza digitálna tlač a ručná alebo strojová rolka.

Hangzhou Huacuiyuan Hodvábna šatka Factory

Pridať: G3, Silk Union 166, Jinhua Road, Gongshu, Hangzhou, Čína.

Tel: + 86-571-28007786

Mobil: +8615925633364

Skype: Hellobaby320

Email: sales@silkhangzhou.com