Domov > Novinky > Obsah

Ako sa vysporiadať s hodvábnym nákresom?

Dec 16, 2019

Ako sa vysporiadať s kresbou hodvábu?

Hodvábne tkaniny sú vyrobené z hodvábneho vlákna rôznymi procesmi. Skladajú sa z najtenšej hodvábnej nite do hrubej nite. Potom sú tkané do textílií. Ak dôjde ku kontaktu s drsnými predmetmi alebo jemnými háčikmi, látka sa bude točiť. Preto im musíme venovať pozornosť pri bežnom používaní.

1. Dôvod hodvábu natiahnutý

Vzhľadové vlastnosti textílií vyrobených z hodvábu sú: ľahké a tenké, mäkké na dotyk, čo uľahčuje ich háčik, najmä tie, ktoré majú volnú plochu, priadzu s dlhým bodom s plávajúcou čiarou a ľahké a tenké látky, ako sú priadza Georgette, priadza Dongfeng. , tenký hladký krepový satén alebo morušový satén, ktorý sa ľahko háčikuje, ale rovnako ako tie ťažké skutočné hodváb , ako sú produkty na priadenie hodvábu, ťažký krep. Tieto hodvábne tkaniny s rovným povrchom a krátkou plávajúcou priadzou, ako je elektrické pradenie a kepr, sa nedajú ľahko zavesiť.

2. Ako sa vysporiadať s kresbou hodvábu

Tento problém je ťažké vyriešiť, pretože vlastnosti samotného hodvábu a štruktúra látky sú navzájom určené. Jediné, čo môžeme urobiť, je venovať pozornosť údržbe, ako je čistenie nechtov, ich drvenie hladké a nedotýkanie sa drsných predmetov. Hodváb je jemný a pohodlný na nosenie, ale údržba je veľmi problematická a cena je veľmi vysoká.

real silk

3. Údržba hodvábu

(1) Hodváb sa skladá z proteínových vlákien, ktoré sú veľmi chúlostivé. Pri umývaní by ste ho nemali drhnúť tvrdo alebo používať stroj. Pri praní sa hodvábne výrobky nechajú namočiť vo vode po dobu 5 až 10 minút, potom sa jemne opláchnu špeciálnym hodvábnym čistiacim prostriedkom, syntetickým pracím práškom s nízkym obsahom peny alebo neutrálnym mydlom a potom sa opláchnu vodou. Na ochranu farby oblečenia vložte ďalšiu čistú vodu po čistení, kvapnite do vody dve alebo tri kvapky octu, namočte ju na 5 minút a vysušte v tieni na opačnej strane. Mali by ste radšej čistiť hodvábne tkaniny vysokej kvality.

(2) Pri sušení je lepšie položiť ho na opačnú stranu smerom von a na chladné miesto a nedovoľte priamemu slnečnému žiareniu. Ak je to 80% suché, nie je ľahké zmeniť farbu odevu.

real silk

(3) Hodváb   je druh prírodnej vláknitej textílie, ktorá je ľahká a tenká, mäkká a hladká, so silnou priepustnosťou pre vzduch, pohodlnou a chladnou, elegantnou a neobmedzenou a je ideálnou letnou tkaninou. Hodvábne vlákno nemôže vydržať trenie, zvyčajne dávajte pozor, aby ste nenechali povrch drsného nábytku, predmety trením jeho povrch. Nespajte na podložkách, trstinových stoličkách alebo doskách. Pretože súdržnosť hodvábnej tkaniny s dlhými vláknami nie je taká dobrá ako súdržnosť ostatných zmesových vláknitých tkanín, je ľahké spôsobiť zlúčenie v dôsledku vonkajšej sily, známej tiež ako usporiadanie a balenie.

(4) Nestriekajte dezodorant, parfumy na povrch výrobkov z hodvábu ; Nedávajte ich spolu s gáfrom gáforom do skladovacieho priestoru, aby nedošlo k zmene farby.

(5) Je lepšie zavesiť hodvábne letné oblečenie na vešiak na šaty, ale nepoužívajte kovový háčik, aby ste predišli znečisteniu hrdze. Oblečenie by sa malo zavesiť aj na tmavom mieste, aby sa zabránilo priamemu oslneniu látky.

Ak chcete zabezpečiť, aby hodvábne odevy nenatiahli hodváb, v prvom rade by ste mali venovať pozornosť nechtom, kľúčovým retiazkam a šperkom, aby sa povrch hodvábu vždy nepretieral. Po druhé, pri praní sa pokúste použiť na pranie hodvábu a vlny špeciálny čistiaci prostriedok alebo šampón.